10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajları

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajları

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajları
  • 09 Ocak 2020, Perşembe 14:48

Kamuran TAŞBİLEK

Mesai mefhumu gözetmeksizin, kamuoyunu her zaman doğru ve hızlı bir şekilde bilgilendirme görevini yerine getirmeye çalışan gazetecilerimiz, olayları tarafsız bir şekilde halkımıza aktararak, vatandaşlarımızın zamanında, doğru ve eksiksiz bilgilendirilmesini sağlamaktadırlar. Bunun yanında, basın kuruluşları halkla, idari birimler arasında bir köprü görevi görerek, toplumsal taleplerin dile getirilmesine vesile olurlar. Bu yönüyle gazeteciler kamuoyu duyarlılığının artmasını sağlayan, düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili temsilcileri konumundadırlar.

Gümüşhane’mizde yaşanan gelişmeler hakkında toplumu bilgilendiren,  ilimizin kültürel, sosyal ve ekonomik gelişiminde etkin bir rol üstlenen yerel basınımız da, özveriyle yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettirerek, ülkemizle birlikte şehrimizin de kalkınmasına ve demokrasi kültürünün yerleşmesine katkı sağlayacaktır.

Bu zor görevi tarafsız, objektif ve basın ahlâk kurallarına bağlı bir şekilde yerine getiren ulusal ve yerel basınımızın değerli mensuplarının ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek

‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ olması dolayısıyla Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, bir kutlama mesajı yayımladı. Rektörümüz mesajında şunları dile getirdi:

“Zor şartlarda görevlerini yapan, düşünceleri ve yorumları ile toplumu bilgilendiren, demokrasinin güçlenmesine her zaman katkıda bulunan tarafsız ve özgür basının 59’uncu yıldönümü kutlu olsun. Gazetecilik mesleğini icra edenleri onurlandırmak amacıyla 1961 yılından bu yana her yıl  ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ olarak kutlanmaktadır. Toplumun gelişimi ve kalkınma süreci, basın çalışanlarının desteği ile daha hızlı olmaktadır. Kamuoyunu basın meslek ilkeleri çerçevesinde doğru, dürüst ve tarafsız bir şekilde bilgilendiren gazeteciler, yaşamın vazgeçilmez unsurları arasına girmiştir. Ülkemizin ve Gümüşhane’mizin sorunlarını, ihtiyaçlarını, taleplerini yetkililere ve kamuoyuna aktaran, sorunların çözümünde önerileriyle toplumumuzun daha sağlıklı bir şekilde ilerlemesine yardımcı olan, mesleğinin gerektirdiği ilkelere her zaman dikkat eden, sorumlu gazetecilik anlayışı gösteren değerli gazetecilerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Gazetecilerimiz, üstlendikleri misyon gereği topluma kanaat önderliği yapmanın yanı sıra, kamuoyunun aydınlatılmasına da katkıda bulunuyor. Bu anlamda kamunun bilgilendirilmesi adına üstün çaba sarf ediyorlar. Her mevsim, her saat aktif görev peşinde bulunarak, çoğu zaman da özel hayatlarından fedakârlık göstererek, özveriyle çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu vesileyle dünyanın, ülkemizin, ilimizin ve ilçelerimizin sorunlarını gündeme taşıyarak kamu bilinci oluşması konusunda farkındalık yaratan ve bu uğurda çalışan değerli gazetecilerimizin ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler’ gününü kutluyor, görevlerini yaparken vefat eden tüm basın mensuplarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum.”

İsmail Akçay

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi(GTSO) Yönetim Kurulu Başkanımız  İsmail Akçay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Basın yayın  organlarının bireylerin  içinde bulunduğu çevrede  meydana gelen olayları sağlıklı bir şekilde değerlendirip kanaat edinmesi, toplumla ve dünyayla sağlıklı ilişkiler kurarak  bütünleşmesi  açısından çok önemli bir görev üstelendiğini vurgulayan Başkan Akçay  yayınladığı mesajda ;

‘’ Günümüzde taşıdığı değer ve önem gittikçe artan iletişimin en etkili kanallarından olan basın,   yıllar boyunca halkın haber alma, kamuoyu oluşturma ve ifade özgürlüğünün güvencesi olmuştur.  Kendi sorumluluğunun bilincinde olan ve bu bilincini eyleme dönüştürürken hak ettiği özgürlüğe sahip olan bir basında demokrasinin vazgeçilmez gerekliliklerindendir. Basın ve yayın organlarımız  gelişen ve değişen dünyada adeta  bizlerin gözü, kulağı olarak toplumsal olaylara farklı pencerelerden bakarak   değerlendirme yapma imkanı  sunmaktadırlar. İlimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınmasına Yerinde Habercilik, Doğru Habercilik, Doğru Bilgiye ve  Belgeye Dayalı Araştırmacı Gazetecilik gayreti ile büyük bir özen içerisinde hizmet veren tüm gazetelerimize ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.

 Başta ilimiz merkezde olmak üzere 4 günlük ve 1 haftalık olarak  yayın hayatını sürdüren gazetelerimiz ve çalışanlarının, ilçelerimizde yayın yapan gazetelerimiz ve çalışanlarının ve  çağımızın gereği olarak yayın hayatını dijital ortama taşıyarak  internet gazeteciliği yapan gazetecilerimiz ile bu mesleğe emek veren  tüm çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum’’ şeklinde konuştu.

Seydi DOĞAN

10 Ocak 1961’den beri kutlanan “Çalışan Gazeteciler Günü”, gazetecilik mesleğini icra eden değerli basın mensuplarımızı onurlandırmak için düzenlenen önemli bir kutlama günüdür.

Gazetecilik, yoğun stres altında, değişken saat dilimleri içerisinde çoğu zaman ailesini dahi ihmal edecek şekilde uzun süreler çalışmayı gerektirir.

Milletimizin doğru haber alma, bilgi edinme hakkı adına dürüst biçimde çalışan, ömrünü bu kutlu yola adayan yüce yürekli insanların, her şart altında çalışmalarını sorumluluk bilinci içerisinde sürdüren tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum."

Mehmet Emin Erdoğdu

Gümüşhane İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Emin Erdoğdu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Erdoğdu, mesajında, gazetecilerin, hayatın tüm yönlerini birebir görerek ve yaşayarak geniş kitlelere aktarmada önemli bir görevi yerine getirdiğini söyledi.

Gazetecilerin sorumluluk bilinciyle toplumu doğru ve hızlı bilgilendirme önemli bir yere sahip olduğuna dikkati çeken Başkan Erdoğdu, şu ifadeleri kullandı:

“Gümüşhane’de gücünü kamuoyundan alan özgür ve objektif basının varlığı bizleri mutlu ediyor.   Gazetecilerimiz yerine getirdikleri görevle ilimizin gelişmesine önemli katkılar sunuyor. Kurumlar ve toplum arasında bilgi akışı sağlama, toplumu doğru ve hızlı bilgilendirme, kamu çıkarlarını koruma gibi görevleri de bulunan basın mensuplarımız hukukun evrensel ilkelerini rehber edinerek, insan hak ve hürriyetleri ve özel hayata saygı çerçevesinde görevlerini özveriyle yerine getiriyorlar. İlimizin huzur ve asayişinin korunması, eğitim, sağlık, turizm, sanayi, ticaret, tarım ve diğer sektörlerde kamu kurumlarına destek olan tüm basın mensuplarımıza gösterdikleri bu hassasiyetler nedeniyle teşekkür ediyorum. Bu vesileyle büyük bir gayretle görevlerini yerine getirmeye çalışan değerli basın mensuplarımızın ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü gönülden kutluyor, aileleriyle birlikte sağlık ve esenlik dolu günler diliyorum”

 

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık