Gümüşhane

Bektaş: Biz çözüm üreteceğiz, çare olacağız

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bektaş: Biz çözüm üreteceğiz, çare olacağız
Abone ol
Yeniden Refah Partisi Gümüşhane İl Başkan Yardımcısı Adil Eren Bektaş, milletin çare olarak Yeniden Refah Partisi’ni gördüğünü belirterek “Bizim her yıl 150 milyar dolar üretecek Milli Kaynak paketlerimiz hazır. Biz çözüm üreteceğiz, çare olacağız” dedi.

“Çare Milli Görüş İktidarıdır” 

Yaptığı açıklamada partilerinin Türkiye’nin en hızlı büyüyen partisi olduğunu ifade eden Bektaş, hem iktidarın hem de altılı masanın söylem ve tavırlarının vatandaşa ümit vermekten uzak olduğunu iddia eden Bektaş, “İki ayrı ittifakın nezaketten uzak atışmaları, karşılıklı olarak yaptıkları kör dövüşleri gerçekten de milletimizin burnuna kadar gelmiştir. Böyle bir noktada milletimiz üye sayılarımızdan da görüldüğü gibi akın akın umut olarak çare olarak gördüğü Yeniden Refah Partisi’ne gelmektedir ve Yeniden Refah, Türkiye’nin en hızlı büyüyen partisi olmaktadır. Biz Yeniden Refah iktidarında laf üretmeyeceğiz, hikaye anlatmayacağız, enkaz raporu okumayacağız. Bizim her yıl 150 milyar dolar üretecek Milli Kaynak paketlerimiz hazır. Biz çözüm üreteceğiz, çare olacağız. Ve hepsinden önemlisi makam ve rakam için değil Allah rızası için çalışacağız. Çare var ve o çare de Milli Görüş iktidarıdır” dedi.

“Aç kalan yoksa neden 5,7 milyon insana sosyal yardım yapılıyor?”

İktidarın ekonomi politikalarını eleştiren Bektaş, Bakanlığın açıkladığı yardım miktarlarının her şeyi apaçık bir şekilde ortaya koyduğunu belirterek, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın açıkladığı rakamlara göre ülkemizde geçen yıl 11 milyon 362 bin insan gıda yardımı aldı. 5,7 milyon hane sosyal yardım aldı. Geçtiğimiz kış 4 milyon haneye doğalgaz ve kömür yardımı yapıldı. 9,5 milyon insan Genel Sağlık Sigortasını ödeyemedi. 141 bin çocuk, ailesi bakamadığı için devlet desteği almak zorunda kaldı. Maalesef otobüs duraklarında, elektrik direklerinde, ağaçlarda satılık böbrek ilanları görür olduk. Bu sene bütçeden tarımsal desteklere ayrılan pay 25,8 milyar TL, bütçeden faize ayrılan pay ise 300 milyar lirayı bulacak. Üstüne mazot zamları, elektrik zamları, vergiler, ithalatın önünün açılması, gümrük vergilerinin sıfırlanması ile ne çiftçi kaldı ne köylü. Tarımla uğraşan vatandaşlarımız tarlalarını ekemezken, hayvancılık yapan kardeşlerimiz birer birer hayvanlarını keser oldu. Küçük esnafımız da dükkânlarını kapatmak zorunda kaldı. Emeklilerimizi, asgari ücretle çalışanlarımızı ise söylemeye bile gerek yok. Adeta açlığa talim ediyoruz. Her şey bu minvaldeyken birileri çıkıp durumun abartıldığından dem vuruyor. Madem aç kalan insan yok geçen sene 11 milyon 362 bin insana gıda yardımı neden yapıldı? Aç kalan yoksa pazarlarda ve bakkallarda ucuz meyve sebze reyonu diye niye çürük sebze ve meyve satılıyor? Aç kalan yoksa belediyeler neden indirimli ekmek kuponu dağıtıyor? Aç kalan yoksa neden 5,7 milyon insana sosyal yardım yapılıyor?” diye konuştu.

“Kur Korumalı Mevduat Sistemi Tam Bir Facia” 

Doların önlenemeyen artışıyla birlikte vatandaşın sırtına yeni bir yükün yüklendiğini söyleyen Başkan Yardımcısı Bektaş, Kur Korumalı Mevduat Sistemi’nin faciaya dönüştüğünü belirterek, “Kur Korumalı Mevduat ’ta doların her 1 lira artışı 50 milyar lira Hazine’ye yük getiriyor. Dolar 12 TL’den 17’ye çıktı ve 250 milyar lira nur topu gibi yeni bir maliyetimiz oldu. Biz ödeyeceğiz yani 85 milyon vergiyle zamla ödeyecek bu yükü. Düşünün bu sene sadece 300 milyar faize, 250 milyar lira da Kur Korumalı mevduata gidiyor. İmtiyazlı holdinglere ayrı hepsini alt alta toplayınca millete bir şey kalmıyor” ifadelerini kullandı.

“Vatandaşımızın 6’lı Masadan Da Umudu Yok!” 

Muhalefet partilerinin de milletin dertlerine çözüm bulmaktan uzak olduğunu, 6’lı masadaki partilerin şimdiden çıkar çatışmasına düştüklerini aktaran Bektaş, “Masadakilerden hiçbirinin, ülkenin hangi meselesini nasıl çözüleceğine dair projelendirilmiş çalışmaları yok. Kaynak paketleri yok. Bu ekonomik krize nasıl çözüm bulacaklarına dair bir proje ortaya koymamaktadırlar. ‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi’ söylemi geçim sıkıntısıyla boğuşan, elektrik ve doğalgaz faturasını ödeyemeyen vatandaşı hiç mi hiç ilgilendirmemektedir. Oturup kalkıp Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem diyorlar oysaki artık vatandaş için bıçak kemiğe dayanmış sistem tartışmaları karın doyurmuyor. Vatandaşlarımız, içlerinden “aday çıkartamayan” ve çıkartmakta da “ince hesaplardan dolayı” hayli güçlük çekeceği anlaşılan yapıdan ümidini kesmiştir” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Müzikle hastalara moral veriyorlarÖnceki Haber

Müzikle hastalara moral veriyorlar

ANKASKED’e Gümüşhaneli başkanSonraki Haber

ANKASKED’e Gümüşhaneli başkan

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar