Gümüşhane

Çaresizlik Çadıra Sıgındırdı!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çaresizlik Çadıra Sıgındırdı!
Abone ol
Milli Emlak Müdürlüğünden Yer Alamayan, Köyde Tek Tapulu Arazisinin Dere Kenarın Da Olan Erdoğan Ve Ailesi, Çareyi Kendilerine Çadır Kurmakta Buldu.

Milli Emlak Müdürlüğünden Yer Alamayan, Köyde Tek  Tapulu Arazisi Dere Kenarında Olan Erdoğan ve Ailesi, Çareyi Kendilerine Çadır Kurmakta Buldu.

Gümüşhane’nin Torul ilçesine bağlı İnkılap Köyü’nde yaşayan Adem Erdoğan, 20 yıldır yaşadığı kiralık dairenin satılması üzerine barınma sorunu çözmek için arayış içerisine girdi. Tapulu arazinin dere kenarın olduğu için ev yapmak için izin alamayan Erdoğan ve ailesi, çareyi kendilerine çadır yapmakta buldu.

Torul ilçesine bağlı İnkılap Köyü’nde yaşayan Adem Erdoğan, eşi ve 2 çocuğu 20 yıldır kiralık dairenin satılması üzerine, barınma sorunlarını çözmek için yeni arayışlara girdi. Baba Erdoğan, tapulu arazisine ev yapmak istedi ancak DSİ yetkilileri dere yatağı üzerinde bulunan arazinin sel ve taşkın riski teşkil etmesi üzerine bina yapımına izin vermedi. Bölgede Milli Emlak Müdürlüğü’nden yer alarak ev yapmak isteyen Erdoğan Milli Emlak Müdürlüğünün belirleyeceği rayiç bedelini ödeyecek gücü olmadığı için Adem Erdoğan ile ailesi sel ve taşkın riskine karşı çareyi arazilerine çadır kurmakla buldu.

‘SEL VE TAŞKIN RİSKİNE KARŞI EV YAPMAMA İZİN VERMEDİLER’

20 yıldır yaşadığı kiralık dairenin satılacağı için barınma sorunlarını çözmek için arayış içerisine girdiklerini anlatan Adem Erdoğan,

“20 yıldır kiralık bir dairede yaşıyorduk. Ev sahibi evini satacağını söyledi. Mayıs ayında evden çıkmamı istedi.  Benim tapulu bir arazim var. Ancak yetkililer buraya ev yapmama izin vermiyorlar.  Arazim derenin kenarında, bu nedenle sel ve taşkın riskine karşı ev yapmama izin vermediler. Evet haklılar ancak benim başka arazim yok. Bana ev yapacağım bir arazi göstermelerini istedim. Gösterilen arazileri karşılayacak maddi gücüm yok. Ailemi hayvancılık yaparak geçindiriyorum.  Gösterilen arazilere alacak maddi gücüm yok” ifadelerini kullandı.

‘HAYVANLARIMIZLA KARŞI KARŞIYA YAŞAYACAĞIZ’

Erdoğan,

“Ben bir yıldır yetkililere gidiyorum ve bu sorunum çözülmesi için başvuru yaptım. İl Müdürlükleri arasında yazışmaların yapıldığı belirtiliyor. Bende tapulu arazimi çadır kurup: bu şekilde yaşamımı sürdüreceğim. Başka çarem kalmadı.  Çadırın karşısında ahırım var. Hayvanlarımızla karşı karşıya yaşayacağız. Burada nasıl yaşayacağız bilemiyorum. Ben köyümde hayvancılık yapıyorum. Köylerde nüfus azaldı. Ben köyümde kalıp yaşamamı sürdürmek istiyorum. Devletimiz çok büyük. Bunu biliyorum” dedi.

Kaynak:Gümüşkoza


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CHP İle İYİ Parti Arasında Milletvekili Krizi!Önceki Haber

CHP İle İYİ Parti Arasında Milletvekili...

Salih Demirel Hakkın Rahmetine Kavuşmuştur.Sonraki Haber

Salih Demirel Hakkın Rahmetine Kavuşmuşt...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar