Google Play Müzik, Eylül’de Kapanıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Google Play Müzik, Eylül’de Kapanıyor
Google Play Müzik abonelerinin YouTube Music’e geçmesi için adet son çağrı yapıldı.

Google, Play Müzik kullanıcılarını YouTube Music servisine aktarmak için Mayıs ayında daha agresifleşmiş ve eski servisten yeni servise taşınılması için bir araç bile sunmuştu. Bunun servisin yıl sonunda kapatılması için bir hazırlık olduğu paylaşılmıştı.

Şimdi ise Google Play Müzik ile kesin olarak ne zaman vedalaşacağımız açıklandı. Buna göre servise erişimin Eylül ayı itibarıyla Avustralya ve Yeni Zelanda’daki kullanıcılara kapanacağı belirtiliyor. Aralık ayında ise servis tüm dünyada kapanmış olacak. Bu arada kullanıcıların, kütüphanelerini YouTube Music’e aktarmak için Play Müzik bölgelerinde kapandıktan sonra en az 30 günleri olacak.

Ek olarak, bu ay itibarıyla kullanıcılar artık Play Store üzerinden müzik alımı da yapamayacak. Ayrıca, teslim tarihi Ağustos 2020’nin ötesinde olan ön siparişler otomatik olarak iptal edilecek. Tabii ki kullanıcılar satın aldıkları müzikleri Google’ın aktarma aracını kullanarak YouTube Music’e aktarabilecek veya Google Takeout’u kullanarak indirilecek.

Play Müzik, bu aydan itibaren Müzik Yöneticisi üzerinden yükleme ve indirme desteğini de sona erdiriyor. Bunun yerine, kullanıcıların müzik kitaplıklarını YouTube Music’e yüklemelerine izin verilecek. Podcast tarafında ise aboneler yalnızca podcast aboneliklerini ve bölüm ilerlemelerini Play Müzik’ten Google Podcast’e aktarabilecek.

Kaynak:Technopat

Anahtar Kelimeler:
Gümüşhane Üniversitesi Turizm Fakültesi’nde Yeni Bir Bölüm AçılıyorÖnceki Haber

Gümüşhane Üniversitesi Turizm Fakültesi’...

Arife ÖZTÜRK Hakkın Rahmetine Kavuşmuştur.Sonraki Haber

Arife ÖZTÜRK Hakkın Rahmetine Kavuşmuştu...

Facebook Yorum

Yorum Yazın