Gümüşhane Çok Yüksek Risk Grubunda.

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Gümüşhane Çok Yüksek Risk Grubunda.
Yeni açıklanan normalleşme tablosuna göre Gümüşhane çok yüksek risk grubunda yer aldı.

Yeni açıklanan normalleşme tablosuna göre Gümüşhane çok yüksek risk grubunda yer aldı. 

Bu guruplamaya göre Gümüşhane'de yasaklar devam ediyor. Açıklanan haritaya göre mavi alanlar düşük risk olan iller, sarı olan alanlar orta riskli iller, turuncu renklteki alanlar yüksek riskli iller, Gümüşhaneninde arasında olduğu kırmızı alanlar ise çok yüksek riskli iller olarak sınıflandırıldı. Bu açıklamalara göre düşük ve orta riskli illerde haftasonu sokağa çıkma kısıtlaması kaldırıldı. Kafe ve restaurant lar sabah 07:00 - 19:00 saatleri arasında%50 kapasiteyle açılacak. Halısahalar ve spor tesisleri sabah 9:00 akşam 19:00 saattleri arasında açılacak. Düğün toplantı organizastonlar 100 kişiyi geçmeycek şekilde 1 saat süre ile yapılabilecek. 

Peki Gümüşhanenin yer aldığı çok yüksek riskli illerde durum nedir? 

Çok yüksek riskli ve yüksek riskli  illerde haftasonu sokağa çıkma yasağı devam edecek. Cafe ve restaurantlar kapalı ve sadece servis şeklinde devam edecek. Halı saha ve spor tesisleri kapalı kalacak. Düğün ve organizasyonlar en fazla 50 kişi ile 1 saat yapılabilecek. Ayrıca gerek olması durumunda il hıfzısıhha kurulları ek önlemler alabilecek.

Ayrıca tüm Türkiyede okullar  tüm okul öncesi eğitim kurumları ilkokullarda 8. 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacak,  liselerde ve ortaokullarda yüz yüze sınavlar yapılacak. Düşük risk ve orta risk olan illerde diğer kademelerde dahil olmak üzere eğitim ve öğretim başlayacak.

 

Haber detay altı

TOKİ yeni konutları ilana çıktıÖnceki Haber

TOKİ yeni konutları ilana çıktı

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Yeni Kararlar Aldı.Sonraki Haber

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Yeni Kararla...

Facebook Yorum

Yorum Yazın