Gümüşhane

Gümüşhane Üniversitesi Dil Eğitimleri Başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Gümüşhane Üniversitesi Dil Eğitimleri Başladı
Abone ol
Gümüşhane Üniversitesi Dil Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (GÜDEM) tarafından 2018-2019 Eğitim öğretim yılında başlatılan yabancı dil eğitimi bu yıl da devam ediyor.

GÜDEM tarafından 17 Şubat- 26 Nisan 2020 tarihleri arasında YDS/YÖKDİL, Genel İngilizce ve Arapça (konuşma, metin tahlil ve dilbilgisi) içeren eğitimler için son kayıt tarihi 13 Şubat 2020 olarak açıklandı. 14 Şubat’ta yapılacak seviye tespit sınavının ardından gerçekleştirilecek eğitimlere dileyen herkes katılabilecek. 

Yabancı dil eğitiminin bir gereklilik olduğunun altını çizen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “2018-2019 eğitim öğretim yılında açtığımız yabancı dil eğitimlerini bu yıl da devam ettiriyoruz. Ülkemizde üniversite mezun sayısı giderek arttığı için işverenler, nitelikli ve en azından bir yabancı dil bilen mezunları işe alıyor. Bilindiği üzere günümüzde teknoloji ve bilgi hızla yayılıp, gelişiyor. Tabi bu gelişim doğal olarak da bireyler arasındaki iş bulma rekabetini de artırıyor. Bugün bizler dünya ile yarışıyoruz. Bütün işlerde artık yabancı dil bir gereklilik haline geldi. Çünkü insanlar bilgileri elde etmek için o bilgilerin dilini bilmek zorundalar. Küresel dünyada yaşıyoruz. Sınırlarımız da buna nazaran gün geçtikçe şeffaflaşıyor. Bu nedenle de yalnızca dört yıllık bir lisans bitirmek artık iş bulmak için yetmiyor. Gümüşhane Üniversitesi olarak bu eksikliğin farkındayız. Bu nedenle de üniversitemiz bünyesinde faaliyetlerini sürdüren GÜDEM tarafından açılan bu dil eğitimlerinin büyük önem taşıdığına inanıyoruz. Üniversitemiz bünyesinde açılan dil eğitimlerinden faydalanmak isteyenlerin söz konusu eğitimlere katılımlarını bekliyoruz” görüşlerine yer verdi.

Dil eğitimleri ile ilgili detaylı bilgiye //gudem.gumushane.edu.tr adresinden ve 0456 233 10 00 (Dâhili: 1666 / 6134 ) numaralı telefondan ulaşılabilir.  

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
SABRİYE YAZICI HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞMUŞTUR.Önceki Haber

SABRİYE YAZICI HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞMUŞ...

ALİYE DURMUŞ ILGAZ HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞMUŞTUR.Sonraki Haber

ALİYE DURMUŞ ILGAZ HAKKIN RAHMETİNE KAVU...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar