Gümüşhane

Gümüşhane Üniversitesi Yabancı Dil Eğitimi Verecek

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Gümüşhane Üniversitesi Yabancı Dil Eğitimi Verecek
Üniversitemiz Dil Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (GÜDEM), yabancı dil eğitimlerine başlıyor.

Türkçe ve yabancı dillerde araştırma ve uygulama, eğitim ve öğretim yapmak, anılan dillerden yararlanılmasına hizmet etmek amacıyla eğitim ve öğretim programları düzenlemeyi kendisine amaç edinen üniversitemiz Dil Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (GÜDEM) tarafından İngilizce, YDS/YÖKDİL, Genel İngilizce ve Arapça Konuşma eğitimleri verilecektir. 15 Şubat’ta başlayacak kayıtlar ile birlikte yapılacak seviye tespit sınavının ardından 23 Şubat-17 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek eğitimlere dileyen herkes katılabilir.
Yabancı dil eğitiminin ülkemizde bir gereklilik olduğunun altını çizen Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek verilecek eğitimler hakkında “Günümüzde teknolojinin ve bilimin hızla gelişmesi bireyler arasındaki iş bulma rekabetini de artırdı. Bütün işlerde artık yabancı dil bir gereklilik haline geldi. Bugün bizler dünya ile yarışıyoruz. Bu yarışta yabancı dili ne kadar iyi bir şekilde bilirsek, bizler için bir avantaj olacaktır. Çünkü insanlar bilgileri elde etmek için o bilgilerin dilini bilmek zorundalar. Mesela mühendis olacak kişi, dünyadaki mühendislikle ilgili gelişmeleri takip etmek için yabancı dile ihtiyaç duyacaktır. Mesleki kariyer edinme ve alanında uzmanlaşmak için iyi bir dil eğitimi almak büyük önem taşıyor. Yine kişisel merakı ile bilim hakkında bilgi almak isteyen bir insan, yabancı dillerde yaptığı araştırmalarda daha çok kaynağa ulaşacaktır. Bu nedenle de üniversitemiz bünyesinde faaliyetlerini sürdüren GÜDEM tarafından açılan bu eğitimler büyük önem taşımaktadır. Dileyen herkesi bu eğitimlerimize bekliyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu.
Eğitim ve ücretler ile ilgili detaylı bilgiye üniversitemizin http://gudem.gumushane.edu.tr adresinden ve 0456 233 10 00 (Dahili: 1666) numaralı telefondan ulaşılabilir.
    

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MHP’de İttifak ÇatlağıÖnceki Haber

MHP’de İttifak Çatlağı

Aksa Gümüşhane Bayburt Doğal Gaz Şirket  Müdürü Görevine Erol Yavuz Atandı Sonraki Haber

Aksa Gümüşhane Bayburt Doğal Gaz Şirket...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar