Gümüşhane'de Üreticilere “Ana Arı Üretim İzni” belgeleri verildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Gümüşhane'de Üreticilere “Ana Arı Üretim İzni” belgeleri verildi
Türkiye’nin en zengin endemik bitki çeşitliliğine sahip illerinden birisi olan İlimizde ’de Kafkas ana arı üretimi yapan üreticilere “Ana Arı Üretim İzni” belgeleri verildi.

Türkiye’nin en zengin endemik bitki çeşitliliğine sahip illerinden birisi olan İlimizde ’de Kafkas ana arı üretimi yapan üreticilere  “Ana Arı Üretim İzni” belgeleri verildi.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan ve Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından desteklenerek 3 yıldır sürdürülen ‘Kafkas Ana Arı Üretim Merkezi’ projesi kapsamında 5 ana arı üreticisine “Ana Arı Üretim İzni” belgeleri İl Tarım ve Orman Müdürü Edip Birşen tarafında verildi.

Yapılan işletme denetimlerinde, üretim kriterlerine sahip olduğu tespit edilerek, İlimizde Kafkas Ana Arı Üretim Merkezi projesi kapsamında 5 ana arı üreticimizin 3000 adet ana arı kapasiteli “Ana Arı Üretim İzni” belgeleri Bakanlığımız tarafından onaylanmış olup, Merkez İlçede 2, Kelkit ilçesinde 2 ve Torul ilçesinde de 1 ana arı üretimi yapan üreticilerimize izin belgeleri İl Tarım ve Orman Müdürü Edip Birşen tarafından verilmiştir.


Gümüşhan'de Sokağa çıkma yasağı detayları belli olduÖnceki Haber

Gümüşhan'de Sokağa çıkma yasağı detaylar...

Gelecek Partisi Uçan’a emanetSonraki Haber

Gelecek Partisi Uçan’a emanet

Facebook Yorum

Yorum Yazın