Gümüşhane

GÜSİAD bursları tamamladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
GÜSİAD bursları tamamladı
Abone ol
Gümüşhane Sanayici ve İş Adamları Derneği (GÜSİAD) tarafından her yıl düzenli olarak dağıtılan üniversite öğrencileri burs ödemeleri 2023 yılı kısmı 320 öğrenciye bin 500’er TL ile tamamlandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan GÜSİAD Genel Başkanı Dr.Yüksel Yalçın, yaklaşık 20 yıldır gerçekleştirdikleri üniversite öğrencileri burs dağıtım programını 2023 yılı için de aynen devam ettiğini söyledi.

Her bir bursiyere bin 500 TL olmak üzere 320 öğrenciye toplamda 480 bin TL ödeme yaptıklarını kaydeden Yalçın, “Eğitim öğretim yılı başında yönetim kurulumuzda, Onursal Başkanımız Prof.Dr.Kenan Aydın, başkan yardımcımız Muammer Beyaz ve Yaşar Topçuoğlu, Hukukçular Platformu Başkanımız Av.Yunus Aydın, yönetim kurulu üyemiz Av.Çetin Kantek ve Dr.Metin Akagün’den oluşan burs komitemizin titizlikle yürüttükleri  çalışmalarla burs toplama ve dağıtım işlemlerini Mayıs ayı başında tamamlamış bulunuyoruz. Bu program ile 2023 Şubat ayından başlayarak her bir bursiyerimize 1500 TL olmak üzere 320 öğrencimize toplamda 480 bin TL ödeme yapmış bulunuyoruz” dedi.

Geçtiğimiz şubat ayı içerisinde yaşanan depremde hayatını kaybeden on binlerce vatandaş içerisinde öğrenciler de olduğunu hatırlatan Yalçın, “Her bir vatandaşımıza ve genç öğrencilerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyoruz. İnşallah bir kez daha böyle büyük acıları yaşamayız. Geçtiğimiz yıllarda devam eden pandemi, komşularımız olan Rusya-Ukrayna savaşı ve 6 Şubat depremi ve birçok olumsuz şartlardan dolayı ülkemizin içinde bulunduğu bu zor ekonomik koşullara rağmen burs programımız tamamlanmıştır. Öncelikle, burslarımıza katkı sağlayan kıymetli GÜSİAD Üyelerimize iş insanlarımıza teşekkür ediyoruz. Ayrıca, bu değerli çalışmalar sırasında emek veren burs komitemize de teşekkür ediyoruz. GÜSİAD olarak, üniversite öğrencilerimize kaynaklarımız ölçüsünde maddi ve manevi desteklerimiz kuruluşumuzdan bu yana kurumsal politikamız olup, bu konudaki gayretlerimiz sonraki yıllarda da devam edecektir. 2024 yılı burs programımız, Ekim 1. Haftasında başlayacak olup, yeni döneme ilişkin burs programının müracaat şartlarına ilişkin duyurularımızı kamuoyu ile paylaşacağız. Eğitimi devam eden öğrencilerimize derslerinde, bu yıl mezun olacak ve hayata atılacak mezunlarımıza da iş yaşamlarında başarılar diliyoruz” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Laminant yüklü TIR dereye yuvarlandı: 1 yaralıÖnceki Haber

Laminant yüklü TIR dereye yuvarlandı: 1...

Gümüşhane rekor tazelediSonraki Haber

Gümüşhane rekor tazeledi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar