Öğretmen eğitimleri online olarak devam ediyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Öğretmen eğitimleri online olarak devam ediyor
Gümüşhane’de İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan öğretmen eğitimleri devam ederken, ilçe milli eğitim müdürleri toplantısı da online gerçekleştirildi.

Gümüşhane’de İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan öğretmen eğitimleri devam ederken, ilçe milli eğitim müdürleri toplantısı da online gerçekleştirildi.

Çevrimiçi gerçekleştirilen ve Şube Müdürü Onur Aydın ile öğretmenlerin ilgiyle takip ettiği eğitime 198 öğretmen katıldı.

Sınavlara esas ortaöğretim branşında olan 217 öğretmene yönelik olarak Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Uzmanı Eray Selçuk tarafından "Çoktan Seçmeli ve Beceri Temelli Soru Hazırlama Teknikleri Eğitimi" ve sınava esas 247 ortaokul branş öğretmene yönelik olarak Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Ölçme ve Değerlendirme Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Asiye Şengül Avşar tarafından "Temel Düzeyde Ölçme ve Değerlendirme” konulu eğitimler gerçekleştirildi.

Ayrıca sınıf, okul öncesi ve rehber öğretmenlerine yönelik "Duygusal Zeka" konulu eğitim Gümüşhane Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Bölüm Başkanı Prof.Dr. Müge Yılmaz'ın katkısı ile gerçekleşti.

İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısı

Diğer yandan İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan başkanlığında Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve 5 İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin katılımıyla İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısı da online olarak yapıldı.

Toplantıda Gümüşhane’de 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları, MEİS Modülü, Ölçme Değerlendirme Sınav Hizmetleri, Okul Pansiyonları, Beyaz Bayrak, EBA Uzaktan Eğitim ve yaşanan süreçle ilgili yapılan çalışmalar gibi konular değerlendirildi.

Covid-19 salgını nedeniyle eğitim öğretime verilen arada, uzaktan eğitim konusunda bilgiler paylaşılarak, okulla ilgili motivasyonu korumak amacıyla ilçelerde yapılan çalışmalar hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile görüş alışverişinde bulunuldu.


Minik Metehan destek bekliyorÖnceki Haber

Minik Metehan destek bekliyor

Dikkat! Tüm kamu kurumlarının mesai saatleri değiştiSonraki Haber

Dikkat! Tüm kamu kurumlarının mesai saat...

Facebook Yorum

Yorum Yazın