Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Kurban Bayramı Mesajı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Kurban Bayramı Mesajı
Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör mesajında şu noktalara değindi:

Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör mesajında şu noktalara değindi:

“Yardımlaşmanın ve dayanışmanın bizler için önemini hatırlatan, birlik ve beraberliğimizi pekiştiren özel günlerimizden olan Kurban Bayramı’nı bir kez daha kutlayacak olmanın sevinci içerisindeyiz. Bayramlar, ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardım eli uzatmanın, sevinçleri olduğu kadar sıkıntıları da paylaşmanın önemini anlayabileceğimiz yegâne günlerdendir. En önemlisi de kurban; Allah’a, kardeşlerimize, kardeşliğe ve dayanışmaya yakınlaşmadır. Bayramların asıl gayesi de içinde yaşadığımız çağda, uğradıkları haksız muamelelere tanıklık ettiğimiz ve bayram sevincini yaşayamayan insanlarımızın hüznünü yüreklerimizin derinliklerinde hissetmek ve onlara kucak açabilmektir.

Biliyorsunuz ki tüm dünyayı etkileyen ve ülkemizi de kapsayan Koronavirüs (COVİD-19) salgın hastalığı tehlikesi halen devam etmektedir. Bundan dolayı bu bayramda çok fazla toplu alanlarda bulunmamalı, maske takmalı, temizliğe ve sosyal mesafemize dikkat etmeliyiz. Yaşamakta olduğumuz bu zor ve sıkıntılı günlerin bir an önce geçmesi dileğiyle Kurban Bayramı’nın sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir şekilde geçmesine, birlik ve beraberlik ruhunun doyasıya yaşanmasına vesile olmasını diliyorum.

Gümüşhane Üniversitesi ailesi adına bu bayramda yapılan ibadetlerin ve kesilen kurbanların kabul olmasını dilerken, başta Gümüşhanemiz olmak üzere tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, hep birlikte ulaşacağımız sağlıklı ve mutlu nice bayramlar dilerim.”


Başkan Çimen'den Kurban Bayramı MesajıÖnceki Haber

Başkan Çimen'den Kurban Bayramı Mesajı

Gümüşhane'de Bomba PaniğiSonraki Haber

Gümüşhane'de Bomba Paniği

Facebook Yorum

Yorum Yazın