TÜRKİYE TİCARET SİCİLİ GAZETESİ İLANLARI İKİ SAAT İÇİNDE YAYINLANACAK

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
TÜRKİYE TİCARET SİCİLİ GAZETESİ İLANLARI İKİ SAAT İÇİNDE YAYINLANACAK
Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail AKÇAY, Ticaret Sicili İlanların elektronik ortamda Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi'ne gönderilmesi ve aynı gün içinde yayınlanması" işlemlerinin altyapı çalışmalarını tamamlayarak uygulamaya başlandığı müjdesini verdi.

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail AKÇAY,

Ticaret Sicili İlanların elektronik ortamda Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi'ne gönderilmesi ve aynı gün içinde yayınlanması" işlemlerinin altyapı çalışmalarını tamamlayarak uygulamaya başlandığı müjdesini verdi.

 

İş dünyasının talepleri doğrultusunda; Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü ile Türkiye  Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliği ile çalışması tamamlanan "Ticaret Sicili İlanların elektronik ortamda Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi'ne gönderilmesi ve aynı gün içinde yayınlanması" işlemlerinin altyapı çalışmalarını tamamlayarak uygulamaya başlandığı müjdesini vererek, sistem hakkında bilgi veren GTSO Başkanı Akçay; ‘’ Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin işbirliği ile tamamlanan bu çalışmaya 28.07.2020 tarihi itibariyle Gümüşhane Ticaret Sicil Müdürlüğünün' de dahil edilmesi ile en üst seviyede ve en hızlı şekilde hizmet verme hedefine bir adım daha yaklaşmış bulunmaktayız.

 

‘İŞ DÜNYAMIZ ARTIK  BEKLEMEDEN HİZMET ALACAK’

Daha önce Ticaret Sicili Müdürlüklerinde tescil edilen işlemler 1 hafta sonra Ticaret Sicili Gazetesinde ilan ediliyordu. Yeni uygulama ile Ticaret Sicil Müdürlüğümüzce Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS) üzerinden tescil edilen kuruluş ve değişiklik işlemlerinin büyük kısmı elektronik ortamda Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi Müdürlüğü'ne göndererek, aynı gün içerisinde gazetede yayınlanması sağlanmış oldu. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu  her zaman olduğu gibi bu konuda taleplerimizi gündemine alıp sonuçlandırmıştır. Teşekkür ediyoruz. Bu hizmetimizin de üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum. ’ifadelerini kullandı.


EMİNE AKÇAY HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞMUŞTUR.Önceki Haber

EMİNE AKÇAY HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞMUŞTUR...

İHH İnsani Yardım Derneği 2020 Kurban çalışmaları kapsamında İhtiyaç Sahiplerine umut oldu.Sonraki Haber

İHH İnsani Yardım Derneği 2020 Kurban ça...

Facebook Yorum

Yorum Yazın