Gümüşhane

Turkovac Faz-3 Aşısı Gönüllülerini Bekliyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Turkovac Faz-3 Aşısı Gönüllülerini Bekliyor
Covid-19'la mücadele kapsamında ilk çalışmaları Kasım 2020'de başlatılan yerli inaktif aşı Turkovac'ın kullanımı için geri sayım başladı.

Gümüşhane İl Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici, yerli Covid-19 aşısı için Faz-3 çalışmalarına Gümüşhane’ye yakın illerden biri olan Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde başlandığını açıklandı.

Turkovac aşısı yaptırmak isteyen vatandaşların E-Nabız ve Alo 184 üzerinden başvurularını yapabileceklerini kaydeden Yemenici, başvuru yapacak vatandaşlarda bazı kriterlerin arandığını belirterek, “Turkovac aşısı yaptırmak isteyen vatandaşlarımızın 18-60 yaş aralığında ve Covid-19 geçirmemiş olması gerekiyor. Bunun yanı sıra iki doz Sinovac aşısını olmaları ve son olduğu Sinovac aşısının üzerinden en az 3 ay geçmiş olması gerekiyor. Kronik rahatsızlığı bulunmayan ve uygun şartları taşıyan vatandaşlarımıza Turkovac aşısı uygulayabiliyor” dedi.

Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği aşı takvimi çerçevesinde tüm vatandaşlardan aşılarını yaptırmalarını isteyen İl Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici, “Salgın hala devam ediyor ve bu salgından çıkışın tek çaresi de aşıdır. Faz-3 aşaması tamamlandıktan sonra inşallah yerli aşımız seri üretime geçecektir. Turkovac aşımızın şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” diyerek vatandaşlardan aşı konusunda duyarlı davranmalarını istedi.

Turkovac aşısı ile ilgili detaylı bilgi almak ve gönüllü olmak isteyen vatandaşların 7 gün 24 saat 0446 224 37 83 numaralı telefondan direk yetkililere ulaşabilecekleri açıklandı.
 18-60 yaş arası
 SİNOVAC aşısı ile 2 doz aşı yapılmış ve
 2. doz aşı sonrası 90-270 gün arasında olan gönüllüler
Kayıt için  
Turkovac Aşı Danışma Merkezi 0(446) 224 37 83
T.C. Sağlık Bakanlığı
Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Saha uygulamalarının ikinci durağı Karaca Mağarası olduÖnceki Haber

Saha uygulamalarının ikinci durağı Karac...

Akçay: Gümüşhane Üniversitemizin başarıları bizi gururlandırmaya devam ediyorSonraki Haber

Akçay: Gümüşhane Üniversitemizin başarıl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar