Gümüşhane

Üniversite ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliği yapacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Üniversite ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliği yapacak
Abone ol
Üniversite ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliği yapacak

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan başkanlığında gerçekleşen toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürleri,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mesut Olgun, İbrahim Taş, Şube Müdürleri Hüseyin Erden, Murat Eskicioğlu, Oltan Balyemez ve İlyas Günay katıldı.

Eğitim faaliyetleriyle ilgili genel değerlendirme yapılan toplantıda eğitim yatırımları, okulların için yapılan çalışmalar, uygulaması devam eden ve bu yıl uygulanacak projeler, eğitim kalitesinin artırılmasına yönelik yapılan çalışmalar, okulların fiziki durumları, okullarda alınan önlemler gibi konular görüşüldü.

Ölçme Değerlendirmede En Dinamik İllerden Birisiyiz

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Ölçme değerlendirme ile ilgili çalışmalarımızı yaparak Bakanlığımıza gönderiyoruz. Merkezimizde çalışan arkadaşlarımız canla başla çalışmaktadırlar.  Ölçme değerlendirme ile ilgili en dinamik illerden bir tanesiyiz. Okullarda başarıyı ölçmeye esas bu çalışmalar ışığında değerlendireceğiz. Bu anlamda birçok büyükşehirden çok iyi durumda olduğunu söyledi.

Ders Sonunda Velilerimize Mutlaka SMS Bilgilendirmesi Yapılacak

Öğretmenler buluşmalarının çok verimli çalışmalar olduğunu sö

İmzalanan protokol çerçevesinde Gümüşhane Üniversitesi toplantı salonunda işbirliği protokolü ile ilgili bilgilendirme ve tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantıya İl Tarım ve Orman Müdürü Edip Birşen, Gümüşhane Üniversitesi Rektör Yardımcısı Günay Çakır, Şube Müdürleri ve ilgili konu uzmanları katıldı.

Söz konusu protokol kapsamında İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz  ile Gümüşhane Üniversitesi işbirliğinde; Altyapının ortak kullanımı, Personel ve Eğitim, Ar-Ge, Öğrenci, Etkinlik, Çiftçi Eğitimi ve Tarımsal Yayım Hizmetleri ve diğer tarımsal konularda ortak çalışmalar yapılması planlanıyor.

-Altyapı ortak kullanım hareketliliği kapsamında; Gümüşhane Üniversitesinin bölgenin ekonomik ve kültürel kalkınmasına katkılarını üst düzeye çıkarmak amacıyla laboratuvar ortak kullanımına ilişkin iş birliğinin güçlendirilmesi,

-Ar-Ge kapsamında; Tarımsal üretimde yerel düzeyde sektörel/bölgesel gelişme alanlarında katma değer sağlayacak Ar-Ge çalışmalarının yapılması,

-Öğrenci proğramı kapsamında; Üniversite öğrencilerinin mesleklerinde tecrübe kazanmak amacıyla Mesleki Eğitim Kanunu ile Müdürlüğümüzce belirtilen kriterler ve bütçe imkanları çerçevesinde Müdürlüğümüz bünyesinde stajyer öğrenci alınması,

-Etkinlik programı kapsamında;  Yöresel marka, coğrafi işaret ve tescil potansiyeline sahip ürünlerin tanıtımı için iş birliği yapılması,

-Çiftçi Eğitimi ve Tarımsal Yayım Hizmetleri kapsamında ise Gümüşhane tarımında verimliliğin artması, maliyetlerin düşürülmesi ve tarımda sürdürülebilirliği sağlamak amacıyla yeni bilgi ve teknolojilerin çiftçiye hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırılmasına yönelik de işbirliği yapılması kararlaştırıldı.

Protokol kapsamında İl Müdürlüğümüz ile Gümüşhane Üniversitesi işbirliğinde 32 tarımsal konuda ortak çalışmalar yapılacak.

 

yleyen İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan,  Öğretmen buluşmalarında 26 – 27 yi buldu. Bu buluşmaların öğretmen arkadaşlarımıza da çok iyi motivasyon oluyor. Veli ziyaretlerine katılmanız gerekiyor. Şube Müdürlerimiz en az 1 okul etkinliğine katılıyorlar. Cep telefonu kullanımı ile ilgili yaptığımız çalışmalar da başarılı olmalıyız. Bunu azaltmak demek eğitimde de başarılı olmak demektir. Öğrencilerin devamsızlığı ile ilgili SMS bilgilendirme konusunda özellikle birinci dersin sonunda SMS ile velilerimize bilgilendirme mutlaka yapılması gerektiğini ifade etti.

Beyaz Bayrak Konusunda Teşekkür Ediyorum

Beyaz Bayrak konusunda teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, “Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü okulların sağlığı ve hijyen açısından uzman kişiler tarafından değerlendirilen ve değerlendirmelerin yapıldığı Beyaz Bayrak projesinde Çankırı ile Türkiye ikinciliğini paylaşıyoruz. Beyaz Bayrak projesi ile birlikte yürütülen Beslenme Dostu Okul projesinde ise Türkiye’de 9. Sıradayız. Her iki projede de Türkiye birincisi olmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Robotik Kodlamaya Ağırlık Vereceğiz

 Robotik Kodlama şenliğinin bu yıl dördüncüsü yapılacağını söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Gümüşkod da İl anlamında bir derecelendirme yapmayacağız. Genel anlamda birinci, ikinci, üçüncü belirlemeyeceğiz. Robotik kodlamaya ağırlık vereceğiz. Bu çalışmaları görünce mutlu oluyoruz. Okullarda olun, sınıf ziyaretleri yapın, sürece katkı sağlayın.” Dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, İlçe Milli Eğitim müdürlerinin ilçeleri ile ilgili ihtiyaç ve sorunlarını dinleyerek, giderilmesi yönünde alınacak tedbirler konusunda görüş alış verişinde bulundu.

Toplantı eğitimle ilgili gündem maddelerinin görüşülmesi ile sona erdi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hastanede Görevi Başında Eczacı Hanım Darp Ediliyor, Olayın Üstü Kapatılmaya ÇalışılıyorÖnceki Haber

Hastanede Görevi Başında Eczacı Hanım Da...

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Değerlendirme Toplantısı yapıldıSonraki Haber

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Değerlendi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar