Xiaomi’den 6G teknolojisi ile ilgili açıklama

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Xiaomi’den 6G teknolojisi ile ilgili açıklama
Her ne kadar corona virüsü sebebiyle 5G teknolojisi konusunda tartışma ortamı oluşsa da yeni teknolojiler hakkında haberler gelmeye devam ediyor. 5G hayatımıza hala tam adapte olmamışken Xiaomi 6G teknolojisi ile ilgili açıklama yaptı.

5G teknolojisinin yaygınlaşmasıyla beraber gözler bir sonraki teknolojiye çevrildi. Özellikle IoT ve Endüstri 4.0 teknolojileri için büyük önem taşıyan 5G teknolojisi, düşük gecikme süresi sayesinde cihazlarımızın kapasitesinden daha fazla işlem yapabilmesine olanak sağlayacak. 

Xiaomi, düşük fiyat etiketine sahip 5G modeli olan Redmi 10X‘i satışa çıkarmıştı. Geçtiğimiz günlerde CEO Lei Jun, Çinli Xinhua News ajansına 6G teknolojisi ile ilgili araştırmalara başladıklarını açıkladı.

Jun, “5G teknolojisinin önüne açmak için 4G stoklarını eritiyoruz. Ancak bunun yeni teknolojinin ilerlemesini sağlayıp sağlamayacağını henüz bilmiyoruz” dedi. Ayrıca Jun, herkes için internet sloganı ile kırsal alanlardaki kullanıcıları için uydu internet çalışmalarına da başladığını duyurdu.

Çin’de internet tabanlı birçok hizmeti bulunan Xiaomi, daha fazla kullanıcıya hitap edebilmek için internet erişimini artırmayı planlıyor. Ayrıca Avrupa ülkelerinde de Xiaomi Mi Note 10, Xiaomi Redmi Note 8T ve Xiaomi Mi 10 Pro modelleri ile kendini gösteren firma, dünya çapında en çok tercih edilen şirketler arasında olma yolunda ilerliyor.

Kaynak:ShiftDelete.Net

Anahtar Kelimeler:
BURHAN KUMRU HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞMUŞTUR.Önceki Haber

BURHAN KUMRU HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞMUŞTU...

Pandemi döneminde sigaranın bırakılması önemliSonraki Haber

Pandemi döneminde sigaranın bırakılması...

Facebook Yorum

Yorum Yazın