31 Mart 2019 Yerel Seçim Gümüşhane Adaylarını Tanıyalım

31 Mart 2019 Yerel Seçim Gümüşhane Adaylarını Tanıyalım

31 Mart 2019 Yerel Seçim Gümüşhane Adaylarını Tanıyalım

ERCAN ÇİMEN

Ercan Çimen, 1966’da Gümüşhane’de doğdu. 


İlk ve ortaöğretimini de aynı ilde tamamladıktan sonra “Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi” “İktisat” bölümünden mezun oldu. 

Mezuniyetinin ardından aile şirketi olan Çimenler Grup’ta yönetim kurulu üyesi olarak ticari hayata atılan Çimen, kurumsallaşmanın sağlanmasında önemli adımlar attı. Hali hazırda Çimenler Grup yönetim kurulu üyeliği görevini yürüten Çimen, Grup bünyesindeki Çimenler Otel, Çimenler Kuyumculuk, Çimenler Otomotiv, Harşit Tur, Balyemez Konağı ve Ataç Konağı ile hizmet vermektedir. 

Ailesi üç kuşaktır ticaretle uğraşan Ercan Çimen, gerek Gümüşhane’de gerekse ülke genelinde gerçekleştirdiği yatırımlarla 500’den fazla kişiye istihdam sunmaktadır. Ayrıca çeşitli Meslek ve Sivil Toplum Kuruluşlarında aktif olarak faaliyetlerde bulunan Çimen, sosyo-kültürel etkinliklere sağlamış olduğu maddi ve manevi destekler ile şehrin sosyal hayatının gelişimine önemli katkılarda bulunmuştur. Bu çerçevede, Gümüşhanespor, Gümüşhane Hizmet Vakfı, İş Adamları derneği gibi çeşitli oluşumlarda başkan ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı. 

Siyasi hayatına Doğru Yol Partisi’nden Belediye Meclis Üyeliği ve Belediye Başkan Vekilliği görevleri ile başlayan Çimen, 2009 yerel seçimlerinde Ak Parti Gümüşhane Belediye Başkan adayı olarak seçimlere girdi fakat az bir oy farkıyla seçimi kaybetti. Hizmetlerine devam etmek isteyen Çimen, 15 Şubat 2011 tarihinde Ak Parti Gümüşhane İl Başkanı oldu. 

Gümüşhane Belediye Başkanı'dır. 

Başkanlığı süresince il parti teşkilatının yeniden şekillenmesi, hizmet anlayışının iyileştirilmesi ve halkla daha içi içe bir anlaşın harekete geçirilmesi konusunda çalıştı. Bu çerçevede, il tarihinde ilk kez her hafta düzenli olmak üzere, ‘AK Parti Halk Günleri’ toplantıları düzenledi. Şehir için tüm sivil toplum kuruluşlarını bir araya toplayarak ‘Ortak Akıl’ toplantıları gerçekleştirdi. 

AK Parti Gümüşhane İl Başkanı olarak hizmetlerine devam eden Ercan Çimen, evli ve iki çocuk babasıdır. 

31 Mart 2019'da gerçekleşecek olan yerel seçimlerde AKP Gümüşhane Belediye Başkan adayı.

 

SABRİ VARAN

22.09.1965 tarihinde Gümüşhane’de doğdu. 


Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bitirdi. 

Ticarete ailesine ait Hasret Kitabevinde başladı. 

Siyasete 1991 yılında Refah Partisi’nde Medya Tanıtım’dan sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak başladı. 

1995’te Gümüşhane İl Başkanı oldu. 

Fazilet ve Ak Parti kurucu il başkanlığı yaptı. 

Sivil toplum, siyasi parti ilişkileri, halkla ilişkiler konusunda çalışmalar yaptı. Gümüşhanespor ve Gümüşhaneyi Sevenler Hizmet Vakfında çalıştı. Gümüşhane’nin Sesi Gazetesi’nde köşe yazarlığı, Fazilet Gazetesi’nde Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğü yaptı. 

Varan evli ve 5 çocuk babasıdır.

 

BEDRİ AĞAÇ

BEDRİ AĞAÇ KİMDİR?

Bedri Ağaç, 1966 tarihinde Gümüşhane Beyçam Köyü'nde dünyaya geldi. Babası emekli öğretmen Necip Bey, annesi ise emekli öğretmen Arife Hanım'dır. İlkokulu Gazipaşa İlkokulu'nda, orta öğrenimini Atatürk Ortaokulu'nda tamamlayan Ağaç, 1984 yılında İstanbul Kuleli Askeri Lisesi, 1988 yılında Kara Harp Okulu ve 1989'da da Kara Kuvvetleri Ulaştırma Okulu'nu tamamladı.

NATO KARARGAHINDA GÖREVLENDİRİLDİ

Yaklaşık 20 yıl Türk Silahlı Kuvvetleri'nde Komutanlık yapan Ağaç, Ulaştırma Okulu ve Lojistik Okulu'nda öğretmenlik de yaptı. Kolordu Karargâhı ve NATO Karargâhı'nda Plan Subaylığı gibi çeşitli görevlerde bulundu. Türk Silahlı Kuvvetleri'nde terörle mücadele kapsamında görev aldı.

YURT DIŞINDA GÖREVLERDE BULUNDU

Bedri Ağaç, Amerika Birleşik Devletleri ve Almanya'da bir yıl eğitim aldı ve Amerikan Ordu Lojistik Akademisini birincilikle bitirdi. Yurtdışında 2 yıl kalarak birçok toplantı, seminer ve çalışmalara katıldı. İstanbul, Ankara, İzmir, Erzurum, Bingöl, Bosna-Hersek, Hırvatistan, Ukrayna, Almanya ve İtalya'da değişik rütbe ve görevlerde bulundu.

CHP İL BAŞKANI OLDU

2007 yılında Yarbaylığa terfi etti ve özellikle 1992 yılında Bingöl'de gerçekleşen terörle mücadeledeki önemli rolüyle bilinir. 30 Ağustos 2008'de TSK'dan kendi isteği ile emekli oldu. 2009 yılında CHP'den Gümüşhane Belediye Başkanı adayı oldu. 2009 yılında kurulan Türkiye Değişim Hareketi'nin İl Başkanlığını yaptı. 2015 yılında ise CHP tarafından Gümüşhane İl Başkanlığına getirildi. Evli ve bir çocuk babası olan Bedri Ağaç, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde de CHP'den Gümüşhane Belediye Başkan adayı.

 

MUSTAFA CANLI

Gümüşhane merkez Yukarı Alıçlı Köyünde doğdu.

İlköğrenimini kendi köyünde, orta ve lise öğrenimini Gümüşhane de tamamladı.1978 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünü kazandı. 1983 yılında Elektrik Mühendisi unvanı ile mezun oldu. 


1983 yılında Trabzon TEK Kuzeydoğu Anadolu İşletme Grup Müdürlüğünde Elektrik Mühendisi olarak kamu görevine başladı. 

1989 yılında Gümüşhane TEK Teknik Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Bu görevi 1995 yılına kadar başarı ile sürdürdü. 

1995 yılında Çorum TEDAŞ Müessese Müdürlüğü görevine atandı. Bu görev esnasında yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Çorum Valiliği ve diğer kuruluşlar tarafından birçok kez ödüllendirildi. 
Çorum Spor Yönetim Kurulu üyeliğinin yanı sıra Mali Komisyon Başkanlığını yaptı. Tedaş Çorum gücü Spor Kulübünü kurdu ve Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı. Yöneticilik görevini sürdürdüğü yıllarda işletmecilik lisans eğitimi aldı. 

18 Nisan 1999 yılı seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinden Gümüşhane Belediye Başkanı seçildi. 
1999-2004 yılları arası Gümüşhane spor klüp Başkanlığı görevinde bulundu. 
2009 yılında yapılan seçimlerinde üçüncü kez tekrar Milliyetçi Hareket Partisinden Gümüşhane Belediye Başkanı seçildi. 

Evli ve 3 çocuk babası, İngilizce bilmektedir.

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık