FETÖ/PDY Gümüşhane imamı yakalandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
FETÖ/PDY Gümüşhane imamı yakalandı
Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında Trabzon’da saklandığı hücre evinde gözaltına alınan FETÖ’nün mahrem imamı Nurullah Ç. , emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Trabzon Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, FETÖ'nün şifreli haberleşme programı 'ByLock' kullanıcısı ve 'Gümüşhane mahrem imamı' olduğu gerekçesiyle 5 yıldır aranan Nurullah Ç.'nin (50) Akçaabat ilçesindeki bir evde saklandığını belirledi. 

Teknik ve fiziki takibin ardından eve operasyon düzenledi. Operasyonda Nurullah Ç. yakalanarak gözaltına alındı. Nurullah Ç.’nin daha önce Gümüşhane’de bir okulda idareci olarak görev yaptığı öğrenildi.

HÜCRE EVLERİNDE SAKLANMIŞ

5 yıldır bölgedeki hücre evlerinde saklandığı ve dışarı çıkmadığı saptanan Nurullah Ç., Gümüşhane İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Sorgusunda örgütle bağlantısının detaylarını anlatıp, hücre evleriyle ilgili bilgiler vermesi üzerine soruşturma genişletilirken, işlemleri tamamlanan Nurullah Ç., adliyeye sevk edildi

 


Seyahat eden herkese HES kodu zorunluluğu geldiÖnceki Haber

Seyahat eden herkese HES kodu zorunlulu...

Vali Hüseyin Öner, Annesini son yolculuğuna uğurladıSonraki Haber

Vali Hüseyin Öner, Annesini son yolculuğ...

Facebook Yorum

Yorum Yazın