Kitapları okudu, hediyeleri aldılar

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kitapları okudu, hediyeleri aldılar
Gümüşhane'nin Torul ilçesinde Şehit Tamer Özdemir Lisesi öğrencisi Ebru Demir çekilişle kazandığı bisikleti Kaymakam Ömer Said Karakaş'ın elinden aldı.

Gümüşhane'nin Torul ilçesinde başlatılan 'Torul için kitap vakti' projesinde kitap okuyan öğrencilere ödülleri verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 23 Aralık'ta başlayan projede her hafta çarşamba günleri Kaymakam, Belediye Başkanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü öncülüğünde 20.00-20.30 saatleri arasında kitap okuma etkinliği yapılıyor.

İlçe genelinde tüm öğrenci, öğretmen, veli ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikle 7'den 70'e her yaştan kişilere ulaşılarak bir okuma kültürü oluşturmak ve herkesin aynı anda bir kitap ile buluşup yuvarlanan bir kartopunun büyümesi misali okuma alışkanlığını bütün topluma yaymak amaçlanıyor.

Pandemi sürecinden dolayı günün büyük bir bölümünün evlerde geçmesinden hareketle bu dönemde öğrencilerin hem velileriyle kitap okuyarak kaliteli zaman geçirmesi hem de okudukları her bir kitapla farklı dünyaları tanımaları hedeflenen etkinliğe katılanlar #TorulİçinKitapVakti etiketini kullanarak Twitter'da okuduğu kitapları paylaştı.

Proje kapsamında her hafta düzenlenen çekilişle etkinliğe katılan öğrenciler arasından 20 öğrenciye kitap, bir öğrenciye de bisiklet hediye ediliyor.

Bu hafta yapılan çekiliş sonucunda Şehit Tamer Özdemir Lisesi öğrencisi Ebru Demir’e bisikleti İlçe Kaymakamı Ömer Said Karakaş tarafından takdim edildi, 20 öğrenciye ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan hediye kitapları okul yöneticileri aracılığıyla ulaştırıldı.

Kaymakam Karakaş, katılımlarından dolayı öğrenci, öğretmen, veli ve tüm Torul halkına teşekkür ederek #TorulİçinKitapVakti etkinliğinin her hafta düzenli olarak devam edeceğini ve katılımın çocuklara katkı sağlayacağını söyledi.

Haber detay altı

Pektaş: Ülke olarak salgını iyi bir şekilde yönettikÖnceki Haber

Pektaş: Ülke olarak salgını iyi bir şeki...

Gümüşhane' de İlk Aşı YapıldıSonraki Haber

Gümüşhane' de İlk Aşı Yapıldı

Facebook Yorum

Yorum Yazın