Kurt: Ekonomik hayat felç oldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kurt: Ekonomik hayat felç oldu
DEVA Partisi kuruluşunun 1. yılında Gümüşhane’deki esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu, biriken sorunlara dair çözüm önerilerini paylaştı.

DEVA Partisi kuruluşunun 1. yılında Gümüşhane’deki esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu, biriken sorunlara dair çözüm önerilerini paylaştı. 

Beraberinde yönetim kurulu üyeleri Hamza Çakır, Mustafa Akbulut, Ricai Avcıoğlu ve İdris Emrah Aydın’la bir dizi ziyaretlerde bulunduklarını kaydeden DEVA Partisi Gümüşhane İl Başkanı Eczacı Didem Kurt, özellikle esnafın zor bir süreçten geçtiğinin altını çizerek vatandaşların alım gücündeki azalmanın şehrin ekonomik hayatını adeta felç ettiğini söyledi. 

Açıklamasında pazaryeri sorununa değinen Kurt, “Şehrimizin hala halk pazarı için hazırlanmış bir alanı yok. Pazar esnafı oradan oraya adeta sürgüne gönderiliyor. Kıbrıs Çarşısı’ndan Zafer Meydanı’ndaki alana nakledilen pazar esnafı için yapıldığı söylenen Modern Pazaryeri satışa çıkarılınca, bu kez de Pazar esnafı üstünkörü bir şekilde Karşıya Mahallesi’ne taşınmaya zorlanıyor. Pazarcı esnaf durumu protesto etmek için oraya tezgâh açmıyor. Bir şehir düşünün ki pazar esnafı için uygun bir mekân hazırlanamamış olsun. Böyle bir yönetim anlayışı olabilir mi? Bu insanlara, bu şehre yazık değil mi? Diğer yandan Kıbrıs Çarşı’sı ve o cadde boyunca faaliyet gösteren esnafı da perişan ettiler. En azından haftada bir gün de olsa iş yaparak geçimini sağlayan cadde esnafı şimdi daha da zor durumda kaldı. Bir şey yıkılırken yerine daha iyisi konabilmeli. Ne yazık ki şehrimizde sorunları çözmek için yetki ve sorumluluk makamına getirilenler bu sorunları daha da büyüterek çözümsüzlüğe dönüştürüyorlar” diye konuştu. 

DEVA Partisi’nin ortak akıl ve istişareye önem veren bir parti olduğunu anımsatan Kurt, “Bizim iktidarımızda asla ‘Ben bilir, ben yaparım’ anlayışı olmayacak. Şehrin ihtiyaçlarını yine bu şehrin insanları ile tartışacak ve birlikte çözüm yolları arayacağız. Vatandaşa oy, çevreye de rant olarak bakmayacak, şehrin ve insanımızın yararını önceleyeceğiz. Şehrin aklı birkaç kişinin aklından daima daha üstündür. Şayet bu şehir böyle bir anlayışla yönetilmiş olsaydı bugün çok daha iyi bir yerde olurduk. Oysa şimdi kime dokunsak bin ah işitiyoruz. Üç üniversite bitirmiş işsiz gençlerle karşılaştığımızda torpilin liyakati nasıl katlettiğini müşahede ettik. KPSS puanı yüksek ama torpil imkânı düşük olduğu için iktisadi hayatın dışına itilmiş olan bu gençlerimiz şehri ve ülkeyi yönetenlerin ayıbı değilse nedir?” diye sordu.

Toplumda gözle görülür bir değişim talebinin açığa çıkmaya başladığını ifade eden Didem Kurt,” Halkımız bugüne kadar alternatifsizlikten şikayet ediyordu. İşte biz DEVA Partisi’ni bu ihtiyaçtan dolayı kurduk. Nitelikli muhalefet olalım diye değil, iktidar olmak için bu partiyi kurduk. Şu günlerde partimizin birinci yaş gününü kutluyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllarda halkımızla birlikte ülkemizin DEVA’sı olacak iktidarın başarılarını kutluyor olacağız. Biz buna yürekten inanıyoruz. Sözde kamuoyu anketleriyle süreci manipüle ederek siyaset mühendisliği yaptığını zannedenler büyük bir hüsrana uğrayacaklar. Biz sahada partimizin karşılığını görüyoruz. Gece gündüz çalışarak bu ilgiyi zirveye taşıyacağız. Bu ülkeyi sokakta siyasetçi ve gazetecileri darp eden çetelerin ve mafyaların insafına bırakamayız. Kadınlarımızın şiddetin pençesinde kıvranmasına göz yumamayız. Gençlerimizin geleceğinden umutsuz yaşamasına kayıtsız kalamayız. Bir yandan demokrasiyi geliştirirken, diğer yandan ekonomik alanda atılım yapacağız. Türkiye’yi doksanlı yılların karanlığına götürmeye çalışanlara inat, biz ülkemizi aydınlık yarınlara ulaştırmak için canla başla çalışacağız” diye konuştu.

Haber detay altı

Gümüşhane’de bir köy karantinaya alındıÖnceki Haber

Gümüşhane’de bir köy karantinaya alındı

Atanamayan öğretmenlerden sitemSonraki Haber

Atanamayan öğretmenlerden sitem

Facebook Yorum

Yorum Yazın