Şiran Yeniköy Gölet’ine 40 bin adet sazan yavrusu bırakıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Şiran Yeniköy Gölet’ine 40 bin adet sazan yavrusu bırakıldı
Şiran Yeniköy Gölet’ine 40 bin adet sazan yavrusu bırakarak Balıkçımızı ve kaynaklarımızı destekliyoruz.

Şiran Yeniköy Gölet’ine 40 bin adet sazan yavrusu bırakarak Balıkçımızı ve kaynaklarımızı destekliyoruz.

İlimizde balıkçılık  faaliyetlerinin geliştirilmesi ve balık üretiminin artırılması amacıyla "Su Kaynaklarının  Balıklandırılması  Projesi" kapsamında 40 bin adet sazan balığı yavrusu Gümüşhane’nin Şiran ilçesi Yeniköy göletline bırakıldı.

Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ'nin büyük önem verdiği, kırsal bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızın kaliteli, ucuz ve sağlıklı gıda ihtiyaçlarının karşılanması, ticari ve sportif amaçlı balıkçılığın desteklenmesi, su ürünleri kaynaklarının sürdürülebilir kullanılması ve kaynaklarımızın gelecek nesillere aktarılması için, su ürünleri kaynaklarımızı balıklandırmaya devam ediyoruz.

Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğümüz tarafından, yürütülen "Su Kaynaklarının  Balıklandırılması  Projesi" kapsamında Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü tesislerinde üretilen sazan balığı yavrularından 40.000 adeti  Şiran Yeniköy göletline bırakılmıştır.

Amacımız, göl ve göletleri balıklandırarak, sportif balık avcılığının geliştirilmesi ve turizme yönelik çalışmalara katkı sağlanarak, ekonomimize katma değer sağlanması hedeflenmektedir.

 

Ülkemiz biyoçeşitliliğin korunması ve su ürünleri kaynaklarımızın gelecek nesillere aktarılabilmesi için av aracı, balık boyu, av zamanı ve yer yasaklarına uyulması suretiyle balık başta olmak üzere su ürünlerinin en az bir kez üremelerine imkân tanınması büyük önem arz etmektedir


Aksa Elektrik’ten “Senin Enerjin Senin Resmin” Resim YarışmasıÖnceki Haber

Aksa Elektrik’ten “Senin Enerjin Senin R...

İl Sağlık Müdürlüğünden Kırım Kongo Hastalığı UyarısıSonraki Haber

İl Sağlık Müdürlüğünden Kırım Kongo Hast...

Facebook Yorum

Yorum Yazın