Yeni sanayi sitesi için değerlendirme toplantısı yapıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Yeni sanayi sitesi için değerlendirme toplantısı yapıldı
Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odasının (GTSO) girişimleri ile ön fizibilite raporları hazırlanarak kooperatif kurma çalışmaları tamamlanan Modern Gümüşhane Karma Sanayi Sitesi için değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odasının (GTSO) girişimleri ile ön fizibilite raporları hazırlanarak kooperatif kurma çalışmaları tamamlanan Modern Gümüşhane Karma Sanayi Sitesi için değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Gümüşhane Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Tarkan Tarık Kocagöz, GTSO Başkanı İsmail Akçay, Modern Gümüşhane Karma Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Nurettin Saraç ve kooperatif yöneticilerinin katılımıyla toplantı gerçekleştirildi.

Modern Gümüşhane Karma Sanayi Sitesi İçin Uygun Yatırım Alanları Değerlendirme Toplantısının açılış konuşmasını yapan GTSO Başkanı İsmail Akçay, GTSO olarak Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) destekleriyle uzmanlara Gümüşhane’nin yeni bir küçük sanayi sitesine ihtiyacı olup olmadığıyla ilgili bir çalışma yaptırdıklarını, yapılan çalışmalar ve incelemeler sonucunda “Gümüşhane Küçük Sanayi Sitesi Fizibilite Raporu” hazırlandığını söyledi.

“BU RAPOR BİZLER İÇİN YOL HARİTASI OLACAK”

Rapor ile önemli bir yol aldıklarını kaydeden Akçay, “Bundan sonraki süreçte bu rapor bizim yol haritamız olacak. Bu fizibilite raporunda görüyoruz ki şehrimizde şuan kullanmakta olduğumuz mevcut Küçük Sanayi Sitemiz artık şehrimizin ihtiyaçlarını karşılayamaz konuma geldi. Bizlerde bu raporla yola çıkarak şehrimizin yakın gelecekte ihtiyaçlarına cevap verebilecek modern bir karma küçük sanayi sitesi kazandırılması amacıyla çalışmalarımıza başladık. Değerli esnaf ve sanatkârlarımızın girişimi, bizlerinde desteği ile kooperatif kurulması çalışmaları tamamlanarak tüzel bir kişilik oluşturuldu. Şimdi önümüzde zor ve meşakkatli bir süreç var” diye konuştu.

“İŞİ SIKI TUTAR VE HEP BİRLİKTE TAKİP EDERSEK BU İŞİ BAŞARIRIZ”

Başkan Akçay, “İşi sıkı tutar ve hep birlikte takibini yaparsak bu işi başarırız” değerlendirmesinde bulunarak şunları söyledi: “Hepimiz şehrimizin zor bir coğrafyaya sahip olduğunu biliyor ve bu zorlukla hayatının her alanında mücadele ediyoruz. Bugün burada yeni Modern Gümüşhane Karma Sanayi Sitesinin yapılabileceği uygun alanlar hangileri ve ne tür alternatif alanlar değerlendirebilir konularını değerlendireceğiz. Meclis Üyemiz, Harita Mühendisi Göktürk Artun bizlere hazırlamış olduğu uygun yatırım alanlarını hakkında önemli bilgiler verecek. Ayrıca değerli Gümüşhane Sanayi ve Teknoloji İl Müdürümüz Tarkan Tarık Kocagöz’de bizlere bir sunum gerçekleştirerek KSS Yapı Yönetmeliği ve KSS Yapı Kooperatifi Kredi Kullanımına İlişkin Yönetmelik hakkında önemli bilgiler aktaracak. Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası olarak üzerimize ne görev düşerse yapmaya hazırız ancak burada en büyük görev Kooperatif Yönetimine düşüyor. Artık şehrin bütün dinamiklerini harekete geçirerek, Modern Gümüşhane Karma Sanayi Sitesi için yapılacak tüm çalışmaları çok sıkı takip etmeli ve mücadelesini vermeliyiz. Ben buradan bir kez daha yapılan bu çalışmalara emek ve destek veren herkese teşekkür ediyorum.”

Akçay’ın açılış konuşmasın ardından Harita Mühendisi Göktürk Artun uygun yatırım alanlarını hakkında hazırladığı çalışmaları aktararak, katılımcıların sorularını cevapladı.

“HAZIRLANAN RAPOR BİZLERE ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLAYACAK”

Gümüşhane Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Tarkan Tarık Kocagöz de yaptığı konuşmada daha önce de benzer çalışmalar içerisinde yer aldığını ve Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan bu fizibilite Raporunun Bakanlık tarafından alınacak izinlerde çok önemli bir kolaylık sağlayacağını söyledi. Fizibilite Raporunun yürütülecek çalışmaları hızlandıracağının altını çizen Kocagöz, “Ben bir kez daha böyle bir güzel çalışmanın içerisinde olmaktan mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. GTSO Başkanımız İsmail Akçay’a ve sizlere emekleriniz için teşekkür ediyorum. Bende sizlere KSS Yapı Yönetmeliği ve KSS Yapı Kooperatifi Kredi Kullanımına İlişkin Yönetmelik hakkında önemli bilgiler aktarmaya çalışarak sorularınız varsa cevaplamaya çalışacağım. Gümüşhane Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü olarak bizlerde her zaman şehrimiz için yapılan tüm çalışmalara destek vermeye hazırız. Toplantımızın hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Toplantı gerçekleştirilen sunumların ardından soru cevap şeklinde son buldu.


Gümüşhane İl Jandarma komutanı değiştiÖnceki Haber

Gümüşhane İl Jandarma komutanı değişti

DEVA Partisi Kelkit ilçe başkanını belirlediSonraki Haber

DEVA Partisi Kelkit ilçe başkanını belir...

Facebook Yorum

Yorum Yazın