Gümüşhane

ZABITA EKİPLERİ DENETİMLERİ ARTIRDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ZABITA EKİPLERİ DENETİMLERİ ARTIRDI
Gümüşhane Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Corona virüs (Covid-19) gerekçe gösterilerek bazı gıdalar, temel ihtiyaç maddeleri, hijyen ürünleri ve bazı tıbbi ekipmanlarla ilgili olarak fiyat artışı ve stokçuluk yapmak suretiyle haksız kazanç elde etmeye çalışan firmaları önlemek amacıyla denetimleri artırdı

Şehir merkezi genelinde iş yerlerine giren ekipler, özellikle hijyen ürünleri ve bazı gıda ürünleri fiyatlarını tek tek inceledi. Kasada çıkan fiyatla etiket üzerindeki fiyatları karşılaştırdı.  Ekipler, vatandaşları da fahiş fiyatla ürün satışı yapanları gerek Ticaret İl Müdürlüklerine gerekse kendilerine bildirmelerini istedi.
            Zabıta Müdürü Mustafa CEYLAN yaptığı açıklamada; “ Şehir merkezin bulunan işyerlerinde yapılan incelemelerde 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği fiyatlardaki artış, gündemde olan korona virüsünden dolayı vatandaşımız mağdur edilmemesi için ürün stoğu ve fiyat denetimlerini yapıyoruz. Ürünlerin özellikle son iki aylık periyotta ki alış faturaları ve satış fiyatları tek tek kontrol ediliyor. Aradaki fark yüksek olması durumunda bu durum tutanağa işlenerek kayıt altına alınıyor. Akabinde gerekli cezai işlemler yapılmak üzere Ticaret İl Müdürlüğü’ne gönderiliyor. Denetimlerimizde fiyat artışlarının fazla olduğu Maske, Kolonya, Temizlik ürünleri ve Kuru gıda ürünleri denetleniyor. Şuana kadar İl Merkezi’mizde yapılan denetimlerde olumsuzluklara rastlanılmadı. Ayrıca işletmelerin Corona (Covid-19) virüs’üne karşı dezenfekte edilmesi hususunda gerekli uyarılarda yapılıyor. Bu konuda Hafta başı yaptığımız toplu taşıma araçları, ticari taksi ve servis araçları denetiminde ise uyarılarımızı dikkate alarak gerekli dezenfekte işlemlerini yapan sürücülerimize de ayrıca teşekkür ediyoruz. Gümüşhane Belediyesi olarak denetimlerimizi devam ettirmekteyiz. Vatandaşlarımız bizlere olumlu dönüşler yapıyorlar, denetimlerimizi takdir ediyorlar. Bu süreçte halkımızın sağduyulu olmalarını ve paniğe kapılmadan resmi mercilerden yapılan açıklamaları dikkate almalarını istiyoruz” dedi.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
GTSO BAŞKANI AKÇAY’DAN 18 MART MESAJIÖnceki Haber

GTSO BAŞKANI AKÇAY’DAN 18 MART MESAJI

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLER GÜNÜ MESAJISonraki Haber

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLER GÜN...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar