Gümüşhane

Bu kermes sokak hayvanları için

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bu kermes sokak hayvanları için
Abone ol
Gümüşhane’nin sokak hayvanlarına yönelik tek aktif derneği olan Gümüş Patiler Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği, yaklaşan kış mevsimi öncesinde sokak hayvanlarına destek için kermes düzenledi.

Özel İdare İş Merkezi giriş katında bulunan dernek binasında gerçekleştirilen kermeste dernek üyeleri tarafından hazırlanan yiyecekler ve hediyelik eşyalar Gümüşhaneli vatandaşların beğenisine sunuldu.

Birçok sokak hayvanının bakım ve tedavisini üstlenen Gümüş Patiler Derneği kermesten elde ettiği kazanç ile hem daha fazla sokak hayvanına ulaşmayı hem de yaklaşan kış mevsimi öncesinde beslenme desteğini hedefliyor.

Yoğun ilgi gösterilen kermeste ürünler kısa sürede biterken dernek Perşembe günü aynı etkinliği bu kez Fatih Parkında gerçekleştirecek.

“Yükümüz ağır ve önümüz kış”

Kermesle ilgili konuşan Gümüş Patiler Derneği Başkan Yardımcısı Zeynep Eren, “Yükümüz ağır ve önümüz kış. Sokak hayvanları ve derneğimizin bünyesinde bulunan canlarımız için kaynak sağlamak amacıyla bugün kermes düzenledik. Derneğimiz henüz çok yeni ve bu yüzden sokak canlarımızın tedavilerini yaparken çok zorlanıyoruz. Bu sebepten Gümüşhaneli hemşehrilerimizin katkıda bulunması için bugün bir kermes düzenledik. Tedavi gören hayvanlarımız için özel bir ünite yaptırdık, ameliyatlı olanlar var aralarında ilaçlar ve mama gibi giderlerle birlikte yükümüz ağır. Derneğimizde tedavi ettiğimiz ve koruma altına aldığımız canlarımızın dışında beslenme alanlarımızda var. Ciddi mama desteğine ihtiyacımız var. Besleme alanlarımızın dışında pazar günleri Gümüşhane Belediyesi Hayvan Barınağına da giderek besleme yapıyoruz” dedi.

“Destek bekliyoruz”

Gümüşhane halkından destek beklediklerini ifade eden Eren, “Dernek olarak Gümüşhane halkından ve yerel yöneticilerden destek alamıyoruz yeterince. Biz de bu tip kermes gibi etkinliklerle gelir sağlayarak derneğimizi ayakta tutmaya ve sokak hayvanlarına destek olmaya çalışıyoruz. Tedavi masrafları, ilaç ve mama gibi ihtiyaçlarımız oldukça fazla. Biz de bu sebepten Gümüşhane’de bulunan esnaflarımızdan ve yöneticilerimizden derneğimiz için destek bekliyoruz” diye konuştu.

Haber: Zeynep KAYA

Haberin Kaynağı: Kuşakkaya Gazetesi


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yılın ahisi, kalfası ve çırağı belli olduÖnceki Haber

Yılın ahisi, kalfası ve çırağı belli old...

Vali Tanrısever Kürtün’ de Karşılandı!Sonraki Haber

Vali Tanrısever Kürtün’ de Karşılandı!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar