Gümüşhane

Cumhur İttifakında İki Aday

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Cumhur İttifakında İki Aday
Milliyetçi Hareket Partisi Gümüşhane Belediye Başkan adayı Sabri Varan, Gümüşhane Milletvekillerine Cumhur ittifakı hususunda gösterdikleri hassasiyet dolayısıyla teşekkür etti.

Geçtiğimiz günlerde Yeni mahallede muhtarlık hizmet binası açılışında verilen yemekte konuşan ve Cumhur ittifakı hususundaki sözleri dolayısıyla tepkilere sebep olan Adalet Ve Kalkınma Partisi Belediye Başkan Adayı Ercan Çimen’in aksine Milletvekillerinin cumartesi günü verilen yemekte Cumhur ittifakı ile ilgili sözleri takdir topladı.

AK Parti Gümüşhane İl Başkanlığı, Belediye Başkanı Ercan Çimen’e destek olmak için kuruluşundan bugüne kadar partide çeşitli kademelerde görev yapmış kişilerin katılımıyla birlik ve beraberlik amaçlı vefa yemeği programı düzenlemişti. Burada konuşan AK Parti Gümüşhane Milletvekilleri Cumhur ittifakı vurgusu yaparken Ercan Çimen’in konuşmasında Cumhur ittifakına vurgu yapmaması yine dikkatlerden kaçmadı.

2 adayımız var

Programda konuşan Osman Akgül, “ Devlet Bahçeli’nin dediği gibi bu bir seçim değil, ülkenin beka meselesidir. Ülkenin beka meselesi söz konusuyken bizim yalnızca yereldeki bir seçime odaklanmamız çok doğru değildir. Bizim yerel seçimde alacağımız her fazla oy o beka meselesine ve bizim ilerlememize çok büyük katkı sunacaktır. Biz bir ittifakla bu seçimlere bakıyoruz. Gümüşhane’miz özelinde 2 parti sahada çalışacağız. Birbirimizi kırmayacağız, üzmeyeceğiz. Hizmeti daha iyi daha nasıl yapabileceğimizi izahını yaparak oy almaya çalışacağız” şeklinde konuşmuştu.

Cumhur İttifakı için aday olduk

Gösterdikleri bu hassasiyet dolayısıyla Milletvekillerine teşekkür eden Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan adayı Sabri Varan, “ Bizim adaylığımızdaki temel gayemiz cumhur ittifakını ve bu doğrultuda liderlerimizin gösterdiği tavrı vatandaşa yansıtmaktır. Adaylığımızın başlangıcından şu ana kadar geldiğimiz süreçte, ürettiğimiz tüm söylemler bu doğrultudadır. Hiçbir sözümüzde şahsımızı ya da partimizi ön plana çıkarmadık. Ülkemiz ve milletimiz böylesi zor bir süreçten geçerken bizlerin yapması gereken bu ittifaka sahip olmaktır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin ortaya koydukları bu irade doğrultusunda bizlerde Gümüşhane’de iki parti olarak çalışacağız ve Cumhur ittifakının tam manası ile tesisi için çaba göstereceğiz. İlk gün söylediğimiz gibi halk kimi destekliyor ve takdir ediyorsa oyunu ona verecektir. Sonuç olarak burada kazanan Cumhur ittifakı olacaktır” ifadelerini kullandı.

Cumhur İttifakına zarar veren söylemlerden kaçınılmalı

Ülke ve millet olarak böylesi sıkıntılı süreçler geçirirken Gümüşhane’de Ak Parti özelinde söylemleri ile dikkat çeken Ercan Çimen’e çağrıda bulunan Varan, “ Kimse bu hususta nefsi davranma hassasiyetine sahip değildir. Ercan Bey’de başta Cumhurbaşkanımızın Gümüşhane özelinde ise Milletvekillerinin söylemlerini dikkate almalıdır. Gümüşhane de Cumhur ittifakı yoktur, Ak partinin adayı vardır, MHP’nin adayı vardır şeklindeki söylemleri ittifaka zarar vermekten öteye gidemeyen açıklamalardır” dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sarıkamış Şehitleri UnutulmadıÖnceki Haber

Sarıkamış Şehitleri Unutulmadı

08.01.2019 Salı Yerel Gazete ManşetleriSonraki Haber

08.01.2019 Salı Yerel Gazete Manşetleri

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar