Reklamı Geç
Jova

TSO’DAN YKS SINAVINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE DESTEK

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
TSO’DAN YKS SINAVINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE DESTEK
Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası(GTSO) 2020 Yüksek Öğretim Kurumları sınavında şehrimizde en yüksek puanı alan 3 öğrenciyi ödüllendirdi.

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası(GTSO) 2020 Yüksek Öğretim Kurumları sınavında şehrimizde en yüksek puanı alan 3 öğrenciyi ödüllendirdi.

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası olarak sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak ilimizde eğitim gören öğrencilerimize destek olmak amacıyla belirli aralıklarla çeşitli faaliyetler yürüttüklerini belirten GTSO Başkanı İsmail Akçay, gerçekleştirecekleri bu etkinlikte ise 2020 Yüksek Öğretim Kurumları sınavında şehrimizde önemli bir başarı elden öğrencilerimizi tebrik etmek ve onlara destek olmayı amaçladıklarını söyledi.

2020 Yüksek Öğretim Kurumları sınavında göstermiş oldukları başarı için,  Hazal Rana Şahinöz,  Mustafa Uğur Mutaf ve Yaren Nar isimli öğrencileri tebrik eden GTSO Başkanı İsmail Akçay, ‘’Şehrimizde önemli bir başarı elde eden siz değerli öğrencilerimiz ile birlikte çeşitli puanlar alarak farklı bölümlere yerleşen tüm öğrencileri ve öğrencilerimizin başarısı için mücadele eden eğitimcilerimizi tebrik ediyorum. Hepinizin bildiği gibi Cumhuriyetimiz 97.Kuruluş yıl dönümünü yarın kutlayacağız. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de öğretmenlerimiz hakkında dediği gibi ‘’Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.’ Sözünden hep çok etkilendim ve gurur duydum. Yine Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Biz aklı hür vicdanı hür ve irfanı hür nesiller yetiştirmeyi hedefliyoruz’’ sözünün de ne kadar önemli olduğunu asla unutmamamız gerektiği düşüncesindeyim. Bu önemli sözlerin altını doldurmak isteğimizde sayfalar dolusu anlam yazılabilir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Belirttiği bu fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller siz değerli eğitmenlerimiz sayesinde yetişecektir. Dünyada herkes zengin olmak istiyor. Ancak kabiliyetli, eğitimli ve donanımlı olanlar zengin oluyor. Eğitimli donanımlı ve kabiliyetli insanlardan oluşan ülkeler zengin oluyor. Öğretmenlerimizin yetiştirdiği bilgili, donanım sahibi ve kabiliyetli siz değerli gençlerimiz sayesinde ülkemiz muasır medeniyetler seviyesine ulaşacaktır. Buna olan inancımızda tamdır. Ben bir kez daha Hazal Rana Şahinöz, Mustafa Uğur Mutaf ve Yaren Nar öğrencilerimizi göstermiş oldukları bu önemli başarı için tebrik ediyorum.’’ ifadelerini kullandı.

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odasının yürütmüş olduğu önemli projeler sayesinde her zaman eğitim camiasına yakından destek olduğunu belirten Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan ise farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen bu güzel etkinlik için Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay ve oda yöneticilerine teşekkür etti.

Toplumuzun geleceğinin çocuklarımızın etkin ve nitelikli bir şekilde yetişmesine bağlı olduğunu belirten Seydi Doğan, ‘’Bu öğrencilerimizde eğitim süreçlerinde göstermiş olduğu bu başarılı grafik ile buna aday olduklarını gösterdiler. Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odamız tarafından gerçekleştirilen, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizi motive edici bu tarz etkinliklerin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu tür etkinlikler hem öğrencilerimizi hem de eğitim camiamızı olumlu motive ediyor. Ben bir kez daha değerli desteklerinden dolayı Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız İsmail Akçay ve oda yöneticilerimize teşekkür ediyorum’’ dedi.

Etkinlik öğrencilere hediyelerinin takdim edilmesinin ardından, hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

 

 

 


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı MesajlarıÖnceki Haber

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları

Örümcek Ormanları'nda yangınSonraki Haber

Örümcek Ormanları'nda yangın

Facebook Yorum

Yorum Yazın