Gümüşhane

Yeniden Refah Partisi Nas ile devam dedi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yeniden Refah Partisi Nas ile devam dedi
Abone ol
Yeniden Refah Partisi Gümüşhane İl Başkanlığı 2. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Kongreye tek aday olarak giren mevcut başkan Ziya Nas, Yeniden Refah Partisi Gümüşhane İl Başkanı oldu.

Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kongreye Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cemil Çolak, Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Başdanışmanı ünlü şarkıcı Davut Güloğlu, İl Başkanı Ziya Nas, ilçe başkanları, teşkilat üyeleri ve partililer katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongre, yönetim listesi ve faaliyet raporlarının okuması ve siyasi konuşmalarla devam etti.  

“Gümüşhane hiçbir zaman Milli Görüşü mahcup etmemiştir”

Gümüşhane’nin Milli Görüşü hiçbir zaman mahcup etmediğini anlatan Yeniden Refah Partisi Gümüşhane İl Başkanı Ziya Nas, “Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan çıkıyor diyor ki bu böyle geldi ama böyle gitmez ve Yeniden Refah Partisini kuruyor. İlk bir ay içerisinde 10 il başkanına görev veriyor. Bu 10 il başkanı içerisinde Gümüşhane’miz de teveccüh gösteriyor ve bizlere görev veriyorlar. Yine kısa bir sürede ilçe başkanlıklarını kurup il kongresini yapan Gümüşhane’miz oluyor. Bu bizim gayret ve çok iyi çalışmalarımızdan kaynaklanmıyordu muhakkak sizin ferasetli duruşunuzdan kaynaklanıyordu. Kıymetli kardeşlerim Gümüşhane hiçbir zaman Milli Görüşü mahcup etmemiştir. Milli Görüş ne zaman sahneye çıktıysa Gümüşhane karşılığını vermiş ve göndermiştir. Esnaf abimizin söylediği gibi milli görüş hep bize verdi biz hiç milli görüşe vermedik ama diyoruz ki geçmişte çok söylüyorlardı, Erbakan bize hep verdi biz Erbakan’a hiç vermedik keşke elimiz kırılsaydı. Ben de diyorum ki, kardeşim her şeyin bir tövbesi var, Yeniden Refah Partisi kuruldu. Geleceksin kardeşim vereceksin oyunu Yeniden Refah Partisi’ne geçmişteki günahlarına tövbe edeceksin. Gümüşhane’de şu anda teşkilatlarımızın tamamını kurmuş köy temsilcilerini belirlemiş sandık müşahitlerini belirlemiş bir teşkilatımız var. Biz artık sadece üye yapmak için köylere çıkmıyoruz. Genel başkanımız dedi ki, biz sadece seçim seçime değil geçimden geçime insanlarımızın yanında olmalıyız, geçim zamanı insanımızın yanında olmalıyız. Biz de bu emri yerine getirdik ve köylerimizi tek tek dolandık. Sandık müşahitlerimizle masa başı çalışması yapmadık köylere bizzat gittik vatandaşlarla konuştuk sandık müşahitlerimizi yazdık. Köy temsilcilerimizi ezberden yapmadık. Köylere gittik vatandaşımızla konuştuk elhamdülillah bize destek olan Gümüşhane halkını huzurunuzda en kalbi duygularımla selamlıyorum.” ifadelerini kullandı. 

“LGBT’lileri serbest bırakmak Allah’a savaş açmaktır”

Türkiye’de Müslüman eşcinseller derneği kurulduğunu ve bunu kabul etmediğini ifade eden Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cemil Çolak, “Bir ülkenin aslının dibine bomba koyuluyor. Bir ülkenin GDO’su ile oynanıyor. Bir ülkenin koordinatlarıyla oynanıyor, asil milletin koordinatlarıyla, ahlakıyla oynanıyor, maneviyatıyla oynanıyor. Domuz eti serbest bırakıldı soframıza kadar girdi, zina suç olmaktan çıktı sokaklara kadar döküldü. LGBT’lilere özgürlük verildi bu ülkede. Yetmedi müslüman eşcinseller derneği kuruldu. Ben bunu kabul edemem. Ben çoluğuma çocuğuma bunu örnek veremem. Allah bir kavmi bu fiiliyattan dolayı yerle bir etti. Allah Lut Kavmi’ni yerle bir etti. Sen diyorsun ki ben serbest bırakıyorum, bu düpedüz Allah’a savaş açmaktır. Bu milletle oynamayın Allah aşkına. Televizyonlara bir bakın her dizide bir travesti, her dizide bir travesti. İnsanlara algı yapıyorlar, olamaz. RTÜK ne iş yapıyor. Yeniden Refah Partisi olarak RTÜK’e bu noktada 3 tane yazı yazdık. Çok Güzel Hareketler Bunlar denilen bir oyun var tiyatro. Geçen sene son bölümde açın izleyin, olmaz böyle bir şey ya. Bir erkek öğrenci yurdu, içerisine bayanlar giriyor, bir tane de travesti rolünde biri giriyor. Orada diyor ki nedir hocam bunlar bayanlar falan, artık karar aldık yurtta erkeklerle kızlar bir yatacaklar. Bu bir algıdır arkadaşlar, oyuna gelmeyelim.” dedi. 

“Bana ‘Çok Allah diyorsun, kesmek zorunda kalıyoruz’ dediler”

Kongrede yaptığı konuşmada siyasete girmesinin sebeplerini açıklayan Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Davut Güloğlu, “Ben neden siyasetin içerisine girdim? Bak konserlerimi kaybettim. Her yıl 50-60’a yakın konser yapardım. Konserlerim 10’a 5’e düştü. Umurumda mı zannediyorsunuz. Benim umurumda olan bu millet, bu toprakların üzerinde yaşayan tüm ümmet ve tüm dünyada ezilen ümmettir benim umurumda olan, hangi dinden hangi ırktan olursa olsun ezilenin yanında olmak için buradayım. Bir sanatçı bu cesarette bunu konuşamaz, söyleyemez arkadaşlar. Çünkü sanatçıların içinden geliyorum en tepeden en dibindekileri bilirim. İş adamlarıyla da oturdum, bakanlarla da oturdum, siyasetçi arkadaşlarım da var hepsiyle oturdum kalktım. Ben size bir şey söylüyorum, Milli Görüş davası bu ülkeyi kurtarabilecek davadır. Çünkü hakkın davasıdır. Bu bizim şahsi davamız değil, hepimizin davasıdır. Allah demekten korkan millet var ya ben bunu yaşadım. Televizyonda ilk çıktığım zamanlarda çıkardığım albümden sonra magazinler peşimizde, şimdi gelseler de zaten bulamıyorlar beni Allah’a şükürler olsun. Televizyonlara çağırsalar da çıkmıyorum, hepsini reddediyorum. Ben albümüm çıktığından beri bir içkili barda yada bir restorantta program bile yapmadım. Her yıl 15-20 milyonu elimin tersiyle ittim. Ya Allah derken korkuyorlar. Geldi kameralar bana soruyor ya nasıl başardınız diye, dedim ki Allah-ü Teala nasip etti, beni bu halka sevdirdi biz de albümümüzle beraber Allah’a şükürler olsun başarılı olduk dedim. Bana oradan magazincilerden birkaç tanesi yanıma gelip ne dedi biliyor musunuz? Çok Allah diyorsun, kesmek zorunda kalıyoruz dediler.” diye konuştu. 

Konuşmaların ardından oy verme işlemine geçildi. Tek liste halinde gidilen seçimde Ziya Nas tekrar İl Başkanı oldu. Yeniden Refah Partisi İl Yönetiminin listesi ise şu isimler yer aldı: Turgut Albayrak, Adil Eren Bektaş, Sedat Ocaklı, Emre Çimen, Talip Delibaş, Ramazan Kaya, Ekrem Gürbüz, Oktay Çimen, Hüseyin Kullukçu, Adem Kökçan, Ahmet Şişman, Okan Taşkın, Adem Utku, Turan Taş, Temel Baş, Yasin Kuş.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kaymakam ve Vali Yardımcıları atamaları yapıldıÖnceki Haber

Kaymakam ve Vali Yardımcıları atamaları...

Daltaban’dan EPDK yönetmeliğine tepkiSonraki Haber

Daltaban’dan EPDK yönetmeliğine tepki

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar